آراد برندینگ
خانه / انزروت / صادرات عمده انزروت فارس در سال 99

صادرات عمده انزروت فارس در سال 99

صادرات عمده انزروت فارس در سال 99 :

صادرات عمده صمغ انزروت توانسته است دراقتصاد و معیشت مردم و کشاورزان مناطق برداشت نقش مثبتی ایفا کند و بازرگانان و تاجران فعال در حوزه خرید و فروش صمغ انزروت با پی بردن به اهمیت و ویژگیهای منحصر بفرد این گیاه در تلاش برای صادرات عمده انزروت فعالیت گسترده تری را انجام دهند.

صادرات عمده انزروت فارس در سال 99

شرابه ای که از این درختچه پس از ایجاد شکاف در ساقه از آن خارج می شود انزروت  نامیده می شود که در لارستان با نام گوزه Guzah شناخته شده است.

انزروت صمغ درخت خاردارى است که برگ آن شبیه برگ مورد و برگ‌ درخت کندر است و در فارس مى‌روید و بهترین نوع صمغ آن سفیدرنگ و تازه است‌ که ترد و طعم تلخ مخلوط با کمى شیرینى دارد.

نام‌های دیگر آن: عنزروت،گنجر, کحل فارسی، کحل کرمانی، کنجده، کنجیده، کنجده سرخ، کدرو، کحل، کنچه، کحل فارسی، گالبانوم، گالبانه، اکروهک، زنجروا، صرفولا، کنجده سفید یا زرد روشن می‌باشد.

 

از نظر خواص حکماى طب سنتى ایرانى‌معتقدند که ملین است و انسداد مجارى عروق را باز مى‌کند و مسهل خوبى براى بلغم‌است.اگر با تربد و هلیله و سکنجبین و مانند آنها خورده شود،مسهل بلغم بسیار مؤثر وراحتى است.اگر با روغن کرچک خورده شود براى رفع تشنج حاصله از امتلأ مفیداست و اگر آن را با شیر دختران مخلوط نموده و خیس کرده و در چشم کشند براى‌رفع چسبندگى پلک چشم و قطع نزول آب و رفع جرب پلک مفید است.

اگر انزروت را در داخل پیازى که مغزش را خالى کرده باشند بریزند و بر آتش‌گذارند تا بجوش آید و آب آن را پس از خنک شدن چند قطره در گوش بچکانند درد گوش را ساکت مى‌کند. اگر انزروت را با عسل مخلوط کرده و فتیله‌اى را به آن ‌آلوده نموده و در گوش گذارند براى پاک کردن چرک گوش بسیار مؤثر است.
روش تشویهء آن این است که صمغ انزروت را با شیر دختران مخلوط کرده و خمیرمى‌نمایند و روى آتش مى‌گذارند تا رطوبت آن خشک و کمى برشته شود،پس از آن‌ استعمال مى‌نمایند و اگر یکبار دیگر آن را کوبیده و با سفیده ی تخم‌مرغ مخلوط و خمیرنموده و باز مجددا تشویه نمایند ، بهتر و مناسبتر مى‌شود. خصوصا در مواردى که ‌براى بیمارى‌هاى چشم مصرف مى‌شود، حتما تشویهء آن لازم است.

 

صادرات عمده انزروت فارس در سال 99 نیز می تواند نقش اساسی در رونق اقتصادی کشور بویژه در درآمد غیر نفتی ایران بویژه شهرها و روستاهای برخوردار از این گیاه داشته باشد . از آنجا که قیمت صادرات عمده صمغ انزروت نسبت به قیمت خرید و فروش انزروت در داخل کشور گرانتر است بلحاظ سودآوری و ارزآوری و صرفه اقتصادی ، صادرات عمده انزوت از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد .

فواید و مضرات استفاده از صمغ انزروت چیست ؟

همچون سایر گیاهان داروئی مصرف صمغ انزروت خارج از دستور طبیب و بیش از حد مجاز ممکن است که دارای زیان های جبران ناپذیری می باشد.

  • طبع آن گرم و خشک است.
  • ملین می‌باشد.
  • برای درمان بلغم انزروت را با هلیله سیاه و سکنجبین میل کنید.
  • درد مفاصل و سیاتیک نیم گرم از آن میل شود.
  • برای کمردرد مفید می‌باشد.
  • برای انزال زودرس با کُندر میل شود.
  • برای گرفتگی عروق مفید است .
  • برای از بین بردن گوشت زائد به صورت مالیدنی استفاده شود.
  • با احتیاط مصرف شود چون سمی است و بیش از یک گرم میل نشود.
  • مصرف بیش از حد انزروت باعث ریزش مو و طاسی سر می‌شود.

صادرات عمده انزروت فارس در سال 99

بازرگانی سان رایز با هدف رشد و توسعه اقتصادی گیاهان داروئی و بویژه صمغ انزروت مبادرت به صادرات عمده انزروت خالص فارس که محصولی با ارزش هست نموده است . جهت اطلاع از قیمت صادرات عمده انزروت می توانید با کارشناس فروش بازرگانی سان رایز آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید .

قیمت عمده صمغ انزروت صادراتی را می توانید از طریق اطلاعات تماس در وب سایت های ما جویا شوید.

 

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com
آراد برندینگ