آراد برندینگ
خانه / انجیر خشک / قیمت انواع انجیر در بازار استهبان

قیمت انواع انجیر در بازار استهبان

قیمت انواع انجیر در بازار استهبان :

انجیر خشک یکی از اصلی‌ترین محصولات خشکبار ارائه شده در بازار بوده که می تواند به‌صورت مستقیم و از تولید به بازار مصرف عرضه شود. در بازرگانی سان رایز با توجه به وجود تنوع بالای انجیر خشک در بازار و قیمت‌های بسیار متغیر این نوع محصول، به دلیل سلایق گوناگون و نیز توان اقتصادی متفاوت مصرف کنندگان محصولات سعی برآنست تا با ارائه برتر و با کیفیت و قیمت مناسب این محصول در هر وزنی رضایت مشتریان را بدست آوریم.

قیمت انواع انجیر در بازار استهبان
قیمت انواع انجیر در بازار استهبان

خواستگاه و رویشگاه اصلی انجیر در دو شهرستان نی ریز و استهبان در استان فارس می باشد . خوشبختانه با توجه به ارزآوری انجیر خشک و اقتصادی بودن این محصول و نیاز کم آن به آبیاری کاشت نهال انجیر در دیگر شهرستان ها نیز افزایش یافته است .

از آنجا که پرورش درخت انجیر امری بسیار حساس و تخصصی می باشد ، در صورت عدم مراقبت و نداشتن اطلاعات کافی انجیردار ، رشد درخت و کیفیت محصول آسیب جدی می بیند .

جهت خرید انجیر خشک و اطلاع از قیمت انواع انجیر در بازار استهبان می توانید با مدیر فروش مجموعه آقای مهدی صدیقی یوسف تماس حاصل نمائید .

  • دسته بندی انواعانجیر خشک :

انجیر بر اساس سایز آن به سه دسته ریز ، متوسط و درشت تقسیم بندی می شود اما این سه گروه از انجیر می تواند کیفیت های متفاوتی داشته باشد .

هرچه درصد دانه هایی با دهان باز و نیمه باز در محصول بیشتر باشد کیفیت و قیمت محصول افزایش می یابد . بهترین نوع انجیر دارای رنگ زرد روشن بوده و میبایست دارای کمترین مقدار دانه های قهوه ای باشد . هرچه رنگ محصول تمایل بیشتری به رنگ قهوه ای پیدا کند کیفیت و قیمت محصول کاهش می یابد .

معمولا قیمت انواع انجیر خشک در بازار با توجه به نحوه سورت و نمره بندی صورت می گیرد که این امر خود نیز مستلزم شناخت دقیق محصول توسط تاجران و بازرگانان می باشد .

انجیر A – سایز ریز :

انجیر A ریز ترین نوع انجیر می باشد که قیمت پایین تری نسبت به انجیر AA و انجیر AAA  دارد . قطر آن حداکثر 15 میلیمتر می باشد و از لحاظ رنگ ، طعم و مزه هیچ تفاوتی با دیگر نمونه ها ندارد . این نمونه از انجیر با توجه به قیمت مناسبی که دارد یکی از گزینه های مناسب جهت پخت مربا و شیرینی انجیر به شمار می رود .

انجیر AA – سایز متوسط : 

پرطرفدارترین نوع انجیر می باشد که معمولا دارای قطری بین 15 تا 23 میلی متر است و به صورت ماشینی یا دستی از بار مخلوط جدا سازی می شود .

انجیر AAA – سایز درشت : 

قیمت این نمونه از انجیر بیشتر از نمونه های دیگر می باشد . در انجیر مخلوط سرت نشده درصد اندکی از دانه ها سایز درشت دارند .

قیمت انواع انجیر در بازار استهبان
قیمت انواع انجیر در بازار استهبان
  • قیمت انجیر خشک در فصل برداشت :

برداشت انجیر خشک از اواخر مرداد ماه آغاز می شود و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد . و طبق روال همیشگی قیمت انجیر در این بازه زمانی مناسب تر از دیگر ایام سال است . پس از پایان فصل برداشت ، قیمت انجیر با توجه به تقاضا و حجم صادرات و شرایط  بازار داخلی ممکن است به میزان اندکی افزایش یابد . با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال درخواست خرید انجیر افزایش می یابد .

زمان خرید عمده انجیر از تامین کنندگان آن در فصل برداشت این محصول در فصل تابستان می باشد. بازار اصلی خرید و فروش عمده انجیر شهرستان استهبان می باشد که شهرتی جهانی دارد.

جهت اطلاع از آخرین و جدیدترین قیمت انواع انجیر خشک در بازار ایران و بازار تهران با مشاورین ما همراه و در تماس باشید .

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com
آراد برندینگ